Virtuvės valymas ir organizavimas

caj

Kaip išvalyti ir tinkamai sutvarkyti virtuvę – 6 praktiniai patarimai ir geriausi produktai tobulam virtuvės organizavimui

Virtuvės sutvarkymas yra labai svarbus žingsnis, jei norite, kad jūsų erdvė būtų funkcionali, patogi ir lengvai prižiūrima. Jei planuojate išvalyti virtuvę ir sudėlioti daiktus taip, kad reikalingi daiktai visada būtų po ranka ir ten, kur jie turėtų būti, pirmiausia turite vadovautis keletu pagrindinių organizacinių patarimų ir įsigyti reikalingų priedų. Vadovaukitės mūsų nuosekliu vadovu, kaip išvalyti virtuvę, ir pežiūrėkite kruopščiai atrinktus praktiškus ir patvarius, bet kartu ir stilingus aksesuarus, kurie yra pagrindas, jei norite puikiai sutvarkyti virtuvę.

Ką rasite šiame pirkinių vadove: 

1/ Kaip sutvarkyti virtuvę? Žingsnis po žingsnio vadovas.
2/ Stilingos šiukšliadėžės
3/ Virtuvės darbastalių organizavimas
4/ Virtuvės spintelių ir stalčių organizavimas
5/ Maisto laikymas - maisto sandėliavimo patalpos organizavimas ir maisto atsargos
6/ Kriauklės zonos valymas
7/ Tekstilės virtuvei

 

 • Sutvarkykite savo virtuvę ir tai darydami… būkite kietu vyruku, blogu policininku, be pasiteisinimų, be kaltės. Atsikratykite sentimentalios netvarkos ir tiesiog išmeskite visus daiktus, kurių nenaudojate arba kurių nenaudojote pastaruosius metus. Įsitikinkite, kad jūsų virtuvėje nėra nereikalingų rakandų. Tai palengvins kasdienį maisto gaminimą ir gyvenimą, o jums tikrai patiks būti virtuvėje, taigi, jei norite atlikti pavasarinį valymą, pradėkite ištuštindami virtuvės spinteles ir stalčius, paimkite kiekvieną daiktą į rankas ir nuspręskite, ar pasilikti, ar išmesti.
 • Nuspręskite, kuriuos daiktus dėti į virtuvės spinteles ir stalčius ir tai darydami pirmiausia galvokite apie „efektyvumą“. Padėkite savo virtuvės reikmenis ten, kur jie bus lengvai pasiekiami, kada ir kur jums jų reikia. Bendra taisyklė – daiktus, kuriuos dažniausiai naudojate, laikykite akių lygyje, o rečiau naudojamus daiktus – toliau arba aukščiau.

 

 • Organizuokite virtuvės reikmenis pagal zonas:
  ZONA 1: kasdieninės lėkštės, dubenys, pagrindiniai stikliniai indai, puodeliai, stalo įrankiai (lengvai pasiekiami, jei įmanoma, šalia indaplovės)
  ZONA 2: indai ir reikmenys, naudojami gaminant maistą - puodai, keptuvės, pjaustymo lentelės, mentelės, mediniai šaukštai, maišymo dubenys, prieskoniai (netoli viryklės ir orkaitės)
  ZONA 3: sandėliukas arba ištraukiamas sandėliavimo krepšys – sausas maistas, prieskoniai, didesni virtuvės prietaisai ar virtuvės prietaisai, kurių nenaudojate kasdien
  ZONA 4: šiukšliadėžės ir kriauklės zona – rūšiuokite atliekas, sudėkite valymo priemones, indų plovimo reikmenis po kriaukle arba aplink ją
  ZONA 5: arbatos ir kavos stotelė: arbata ir kava, taip pat visi priedai turi būti laikomi šalia puodelių, puodukų ir virdulio
  ZONA 6: elegantiški indai, serviravimo lėkštės, stikliniai indai ir baro aksesuarai, kuriuos paprastai naudojate tik sulaukę svečių. Jei įmanoma, laikykite šiuos daiktus kitoje savo namų vietoje (valgomajame arba svetainėje)

 • Kruopas, kepimo produktus, makaronus, ryžius, užkandžius ir kitą sausą maistą sudėkite į permatomus maisto laikymo indus, krepšelius ar kitokio tipo virtuvės indus. Turėsite daugiau vietos, jie geriau laikysis ir galėsite greičiau viską matyti bei rasti reikalingų produktų. 
 • Pasinaudokite stalčių organizatoriais ir pertvaromis, naudokite įvairių tipų virtuvės tvarkykles, išnaudokite savo spintelių ir sandėliuko duris, įstatykite pakabinamus stelažus ir kabliukus, išnaudokite sienų ir durų erdvę, kad viskas būtų puikiai išnaudota ir lengvai pasiekiama.
 • Laikykitės virtuvės valymo plano – kai kalba eina apie kasdienį valymą, įsitikinkite, kad visada laikotės to paties paprasto valymo plano. Pavyzdžiui: nuvalykite stalviršius ir stalą, suplaukite indus/ sudėkite juos į indaplovę, nuvalykite viryklę, nuvalykite stalviršius, išvalykite kriauklę ir išneškite šiukšles. Sudėtingesni darbai, pavyzdžiui, grindų valymas, virdulio nukalkinimas ar virtuvės stalčių valymas, gali būti suplanuoti konkrečiomis savaitės ar mėnesio dienoms

 

Virtuvės atliekų tvarkymas visada buvo didelis iššūkis, o dabar, kai žinome apie atliekų rūšiavimo poveikį aplinkai, tai tapo dar sudėtingiau. Tačiau aukščiausios klasės šiukšliadėžių gamintojai užtikrina, kad jums nekiltų problemų tvarkant atliekas – nei kalbant apie jų siūlomų šiukšliadėžių patvarumą ir praktiškumą, nei kai galvojate apie stilingą savo virtuvės erdvę.

Kur laikyti šiukšliadėžę?

Tradiciškai šiukšlių dėžę dažniausiai laikoma po kriaukle, o tai puikus sprendimas mažoms virtuvėms ar mažoms šeimoms. Tačiau kai norite rūšiuoti šiukšles, kai jūsų šeima turi daug atliekų arba kai turite didelę virtuvę, galite pagalvoti apie lauko šiukšliadėžės pasirinkimą. Vis dėlto nepanikuokite! Šiuolaikinės šiukšliadėžės atrodo puikiai ir kartais net neprimena šiukšliadėžės.

Kokios šiukšliadėžės yra siūlomos?

Kulina parduotuvėje mes siūlome puikų šiukšliadėžių pasirinkimą vieno pasaulyje žinomiausių vituvės reikmenų gamintojo Brabantia. Brabantia specializuojasi praktiškuose ir elegantiškuose sprendimuose šiuolaikiniams namams, įskaitant atliekų tvarkymą bet kokio tipo ir dydžio virtuvei ir šeimai. Savo kataloge siūlo visų dydžių, spalvų ir skirtingų praktinių savybių šiukšliadėžes. Tarp jų rasite:

 • pedalines šiukšliadėžes su vienu, dviem ar trimis skyriais atliekoms rūšiuoti
 • įmontuotas šiukšlių dėžės (turi būti montuojamos ant grindų spintelės durų vidinėje pusėje)
 • įvairių dydžių ir spalvų jutiklines šiukšliadėžes – elegantiškas ir stilingas lauko šiukšliadėžes
 • sudedamas šiukšlių dėžes
 • dėžės kompostuojamoms atliekoms
 • stalines šiukšliadėžes
 • ypač tvirtus ir kompostuojamus šiukšlių maišus

Kaip matote, galimybės tobulai organizuoti savo virtuvės atliekas yra gana plačios. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai pasirinkti geriausią sprendimą savo namams ir virtuvei.

Peržiūrėkite visas šiukšliadėžes

 

Jei norite leisti laiką virtuvėje, jei norite turėti pakankamai vietos maistui ruošti ir jei norite jausti gerai sutvarkytos, švarios erdvės pojūtį, įsitikinkite, kad jūsų stalviršiai yra tvarkingi ir kuo funkcionalesni. Norint tai pasiekti, jums reikės kai kurių virtuvės reikmenų, kurie suteiktų stalviršiams funkcionalumo.

Pjaustymo lentelės – laikykite jas stilingai ir nepamirškite jų nuvalyti kad laikytumėte švarias!

Kur reikėtų laikyti pjaustymo lenteles?

Kitas dalykas, laikomas ant jūsų virtuvės stalviršio, yra pjaustymo lentelė arba pjaustymo lentelių rinkinys. Priklausomai nuo jūsų interjero stiliaus galite jas stilingai atremti į sieną, (ypač jei renkatės įvairių dydžių medines lenteles) įsigyti komplektą su specialiu stovu arba tiesiog paslėpkite virtuvės stalčiuje, bet nepamirškite, kad joms reikia šiek tiek oro cirkuliacijos, kad jos iš tikrųjų gerai išdžiūtų.

Kaip nuvalyti pjaustymo lenteles?

Nesvarbu, kokį pjaustymo lentelių laikymo būdą pasirinksite, būtinai jas išvalykite ir naudokite tinkamai, kad jos netaptų mikrobų terpe. Atminkite, kad viena pagrindinių taisyklių – mėsai, duonai ar daržovėms pjaustyti naudokite skirtingas pjaustymo lenteles. Niekada nedėkite medinės pjaustymo lentelės į indaplovę. Nuplaukite jas iškart po naudojimo, nusausinkite ir karts nuo karto sutepkite lašeliu aliejaus.

Kai kurios Kulina parduotuvėje siūlomos pjaustymo lentelės yra daug daugiau nei tik standartinės pjaustymo lentelės. Jose yra grioveliai trupiniams ar sultims surinkti, kai kurios jų yra sulenkiamos, todėl susmulkintą maistą lengviau perkelti į puodą ar keptuvę, kai kurios yra su stovu arba yra siūlomas lentelių komplektas. Pasirinkite tą, kuris geriausiai atitinka jūsų poreikius arba tą, kuris jums labiausiai patinka. Svarbu – rinkitės tą, kurį naudosite kiekvieną dieną!

 

Peilių formos – padeda laikyti jūsų peilius saugiai ir visada po ranka!

Koks yra vienas iš virtuvės įrankių, kurį dažniausiai naudojate savo virtuvėje? Peilis! Štai kodėl labai patogu, jei peiliai visada yra po ranka, gražiai laikomi stilingoje peilių formoje arba ant magnetinio peilių stovo.

Kodėl verta laikyti peilius peilių bloke?

Peilių laikymas ant stalviršio arba virš jo taip pat turi dar vieną pranašumą, lyginant su laikymu virtuvės stalčiuje. Jis apsaugo jūsų peilių ašmenis ir laiko juos atskirai, kad jie ilgiau išliktų aštrūs. Įsitikinkite, kad reguliariai valote peilio formą ir laikykitės gamintojo nurodymų.

 

Duoninės – kodėl turėtumėte jas įsigyti?

Kur reikėtų laikyti duoną?

Jei neturite sandėliuko, greičiausiai duoną laikote ant virtuvės stalviršio arba virtuvės stalčiuje. Niekada neturėtumėte laikyti duonos šaldytuve arba šalia šilumos šaltinio. Duona turi būti laikoma tamsioje, sausoje ir vėsioje vietoje, o tinkama duoninė yra puikus pasirinkimas. Kuri duoninė geriausia?

Kokybiškos duoninės pagamintos iš maistui saugių medžiagų, leidžia cirkuliuoti orui, yra lengvai valomos ir ilgiau išlaiko duoną šviežią. Kai kurios iš jų turi funkcinių savybių, tokių kaip dangčiai, naudojami kaip pjaustymo lentelės. Pasirinkite duoninę, kuri atitiktų įprastai perkamos duonos kiekį ir geriausiai atitiktų jūsų virtuvės stilių. Kulina parduotuvėje rasite didelį įvairių spalvų ir stilių duoninių asortimentą. Galite pasirinkti nerūdijančio plieno, funkcines Brabantia arba WMF duonines, medines ir keramines Continenta duonines arba stilingas Alessi duonines.

 

Virtuvės reikmenų tvarkyklės – skirkite savo maišymo šaukštams ir suktuvams tinkamą vietą

Kai gaminate maistą, virtuvės įrankius ir reikmenis visada laikykite po ranka. Jei esate dešiniarankis, pagrindinius indus, tokius kaip virtuvinis samtis, maišymo šaukštai ar virtuvinė mentelė, laikykite dešinėje nuo viryklės (virtuvės stalčiuje arba indų laikiklyje). Kairėje nuo viryklės laikykite virtuvės reikmenis ir priedus, kuriuos vis dar naudojate, bet ne taip dažnai (česnako spaustuvė, skardinių atidarytuvas, mėsos muštukai, žnyplės ir kt.).

Jūsų įrankių laikikliai neturi būti nuobodūs! Pridėkite šiek tiek stiliaus savo virtuvei ir rinkitės tvarkykles, kurios suteiks jūsų virtuvei charakterį arba atitiks jos stilių.

Peržiūrėkite vituvės įrankių tvarkykles

 

Popierinių rankšluosčių laikikliai - geriausi kiekvieno virėjo draugai!

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas... popierinių rankšluosčių laikiklis, geriausias kiekvieno virėjo draugas! Naudoti popierinį rankšluostį virtuvėje yra higieniška ir patogu, nebent jis retkarčiais nukrenta nuo stalviršio ant grindų arba jums sunku viena ranka atsiplėšti tiek, kiek jo reikia. Tačiau su tinkamu popierinių rankšluosčių laikikliu jis atrodo daug geriau ir veikia daug lengviau, todėl įsitikinkite, kad turite tokį, kuris atitiktų jūsų virtuvės stilių.

Jūsų įrankių laikikliai neturi būti nuobodūs! Pridėkite šiek tiek stiliaus savo virtuvei ir rinkitės tvarkykles, kurios suteiks jūsų virtuvei charakterį arba atitiks jos stilių.

Peržiūrėkite popierinių rankšluosčių laikiklius

 

Kulina patarimas

Daugelis žmonių laiko prieskonius savo virtuvės stalčiuose arba sandėliuke, bet jūs iš tikrųjų juos naudojate gamindami maistą, todėl geriausia juos laikyti prie viryklės. Galite naudoti specialią stalviršio prieskonių lentyną arba virš stalviršio pritvirtinti lentynėlę ar lentyną prieskoniams, kad jie visada būtų po ranka, kai tik jų prireiks.

 

Tvarkydami virtuvės spinteles ir stalčius stenkitės iškart sugrupuoti daiktus, pvz., visus kepimo gaminius ir priedus, stalo įrankius ir stiklines, virtuvės reikmenis, smulkius prietaisus ir t.t.

Kaip įrengti tvarkykles virtuvės stalčiuose?

Norėdami tobulai sutvarkyti savo virtuvės stalčius, naudokite medines arba plastikines dėžutes ir pakeliamas laikymo dėžutes, taip pat stalčių laikiklius (įskaitant stalo įrankių stalčių laikiklius) ir reguliuojamas medinius pertvaras. Rūšiuokite mažesnius daiktus ir priedus pagal tai, kada ir kur juos naudojate. Pažymėkite talpykles, kad galėtumėte kuo greičiau rasti tai, ko ieškote.

Kaip susitvarkyti vituvines spinteles?

Norėdami kuo geriau išnaudoti savo virtuvės spinteles ir padaryti jas kuo praktiškesnes, naudokite spintelių laikiklius, po lentyninius stelažus ir tvarkykles, sukraunamas lentynas virtuvės spintelėms ir visų tipų sumanius spintelių laikymo sprendimus, leidžiančius padvigubinti vietą lentynoje ir neeikvokite vietos tarp lentynų.

Kaip sandėliuoti puodus ir keptuves?

Galite laikyti savo virtuvės reikmenis, puodus ir keptuves stalčiuose ar virtuvinėse spintelėse arba įrenkite jiems pakabinamą lentyną ant sienos ar po spintelėmis arba lubinę puodų lentyną virš virtuvės salelės.

Jei nuspręsite savo indus laikyti virtuvės stalčiuose, turėtumėte pagalvoti apie jiems skirtų specialių skirtuvų pirkimą, kad išvengtumėte įbrėžimų, kuire galėtų sugadinti nepridegančią dangą. Taip pat galite naudoti dangčių arba dangtelių laikiklių vielines tvarkykles, kurios gali būti tvirtintos prie sandėliuko arba grindų virtuvės spintelės durų.

Išmaniųjų sprendimų savo virtuvės spintelėms ir stalčiams rasite mūsų stalčių stalo įrankių tvarkyklių ir kitų išmaniųjų sprendimų pasiūlyme.

Virtuvės tvarkyklės

Kulina patarimas

Jei turite sandėliuką, pritvirtinkite durų tvarkyklę, kad galėtumėte išnaudoti vidinę sandėliuko durų pusę. Organizuojant, kiekviena erdvė yra svarbi!

 

Virtuvė natūraliai yra vieta, kur ruošiate ir gaminate maistą, todėl tinkamas maisto laikymas – ar maisto ruošimui naudojami sausieji ingredientai, ar jau paruoštų patiekalų laikymas yra svarbi kiekvienos virtuvės organizavimo dalis.

Kaip laikote sausus maisto produktus?

Sausus ingredientus geriausia laikyti vėsioje, sausoje ir tamsioje vietoje, pavyzdžiui, sandėliuke arba uždarose virtuvės spintelėse. Rekomenduojamas sausų maisto produktų laikymo laikas yra nuo 4 mėnesių iki 1 metų, tačiau kuo aukštesnė temperatūra, tuo trumpesnis yra jų laikymo laikas.

Jei vieta, kurioje laikote sausą maistą, yra tamsi, galite naudoti skaidrias talpyklas ir stiklainius. Pagrindinis jų privalumas yra tas, kad iš pirmo žvilgsnio galite pamatyti, kas yra tuose induose, ir kad galite rasti daiktus ir gaminti maistą greičiau. Naudodami permatomus maisto saugojimo indus, jūsų virtuvės spintelės ar šaldytuvas taip pat atrodo tvarkingai ir labiau oganizuotas.

Jei renkatės keraminius ar kitokio tipo indus, kurie nėra permatomi, naudokite gražiai atrodančias etiketes. Ženklinimas taip pat gali būti naudingas organizuojant mažus stalčių konteinerius – užklijuokite etiketę ant dangtelių, kad galėtumėte greitai atpažinti jų turinį.

Kulina praduotuvėje rasite platų įvairių formų, spalvų, stilių ir dydžių talpyklų maistui laikyti, įskaitant stiklinius ir plastikinius indus. Naudokite juos sandėliuke arba virtuvės spintelėse ir rinkitės kelias sukraunamas talpykles statomas ant stalviršio arba stilingus maisto indelius, kad dažniausiai naudojami maisto produktai visada būtų po ranka. Nepamirškite, kad svarbu rinktis aukštos kokybės indus, pagamintus iš maistui saugių, be BPA medžiagų, kurios sąlyčio su maistu metu neišskiria kenksmingų medžiagų.

Peržiūrėkit maisto produkto laikymo talpykles

 

Kaip laikote pagamintą maistą?

Geriausias būdas laikyti paruoštą maistą yra naudoti šaldytuve tinkamus stiklinius indus. Jie yra saugūs maistui, sandariai uždaromi ir geriausiai tinka likučiams ar paruoštiems patiekalams laikyti. Galite įsigyti juos atskirai arba praktiškuose rinkiniuose, kurių dydžiai tinka įvairiems maisto produktams.

Jei norite vežtis namuose gamintą maistą ar pasiimti jį į kelionę – į mokyklą ar biurą, peržiūrėkite mūsų priešpiečių dėžučių pasiūlymus.

Peržiūrėkite priešpiečių dėžutes

 

Kaip sutvarkyti savo kriauklės zoną? Indų plovimas dar niekada nebuvo toks... stilingas! Norite tikėkite, norite ne, bet plovimo reikmenys padės ne tik išplauti indus, bet ir išlaikyti juos kuo higieniškesnius bei elegantiškai ir praktiškai sutvarkyti kriauklės zoną.

Indų plovimo priedai

Tarp Kulina parduotuvėje siūlomų plovimo reikmenų rasite daugybę priedų, kurie padės jums ne tik geriau, bet ir higieniškiau susitvarkyti. Tikriausiai žinote, kad indų plovimo kempinėlės ir šluostės turi daugiau bakterijų nei virtuvės šepečiai, o jei laikote juos kriauklėje, tai dar labiau pablogina situaciją, nes jie netinkamai išdžiūsta. Kulina parduotuvėje siūlome įvairius sprendimus jūsų kriauklės zonai, kurie padės stebėti šiuos priedus ir padės jūsų kriauklei atrodyti geriau.

Mūsų plovimo priedų pasiūloje rasite patvarius ir elegantiškus indų šepetėlius su įmontuotais muilo dozatoriais arba siurbtukais lengvesniam laikymui, specialias lentynėles ir indų šepetėlius, indų ploviklius ar indų kempinėles, kurias galima padėti už kriauklės arba pakabinti viduje, indų muilo dozatorius ar indų plovimo dubenis.

Indų plovimo priedai

 

Indų džiovinimo lentynėlės

Ar jums reikalinga indų džiovinimo lentynėlė?

Jei ne taip dažnai naudojate indaplovę, gyvenate vienas arba negaminate maisto namuose, tikriausiai jums reikia indų džiovinimo lentynėlės. Nustokite tuo piktintis, nes Kulina parduotuvėje rasite gana plačią modernių, elegantiškų indų džiovinimo lentynėlių, indų nuvarvėjimo padėklų (taip pat išskleidžiamų), stalo įrankių nusausintuvų ir kriauklių pagalvėlių pasiūlą. Jų dizainas ne tik paprastas ir elegantiškas, bet ir siūlantis daug praktiškų funkcijų, kurios palengvins jūsų laiką prie kriauklės.

Indų džiovinimo lentynėlės

 

Kokias virtuvės tekstiles turėtumėte naudoti virtuvėje?

Virtuvės tekstilė yra labai svarbi norint, kad jūsų virtuvė būtų švari, saugi ir stilinga. Virtuviniai rankšluostėliai padeda išplauti indus, jūsų virtuvės prijuostė pasitarnauja gaminant ir patiekti paruoštus patiekalus stalui, o orkaitės pirštinės ir puodų kilimėliai apsaugo nuo karščio ir neleidžia sugadinti jūsų stalviršių ir paviršių dėl karštų puodų ir keptuvių dugno.

Peržiūrėkite mūsų stilingų pašluosčių pasiūlymus kurie jūsų virtuvei suteiks charakterį, praktiškas kokybiškas prijuostes kurios puikiai tiks tiek valgio gaminimui viduje, tiek ir lauke arba rinkitės medžiaginius puodkėlius ir kilimėlius po puodais, kurie apsaugos jūsų rankas ir stalviršius. Taip pat galite peržiūrėti ir mūsų siūlomus padėkliukus, kurie dar labiau apsaugos virtuvės paviršius.

Peržiūrėkite virtuvės tekstiles