ąsotėliai pienui

29 items total
Ąsotėlis pienui 500 ml, kreminis, Bitz
Outlet
31 € –37 %
19,50 €
BITZ11274
Indas grietinėlei WASSILI 12 cm, sidabrinis, Philippi PHP135007
Ąsotėlis pienui 500 ml, pilkas, Bit
Outlet
30 € –25 %
22,40 €
BITZ11270
Ąsotėlis grietinėlei CHA 210 ml, Alessi
65 €
ALNF02
Barista pradinis rinkinys, 3 vnt., Severin
49,99 € –11 %
44,40 €
SEVEZB5996
Ąsotėlis grietinėlei 9096 200 ml, mėlynas, Alessi AL9096
Ąsotėlis pienui THEO 400 ml, Stelton
52,95 €
SNX638
Ąsotėlis grietinėlei 200 ml, žalias/juoda, Bitz BITZ11259
Indas grietinėlei KINEO 270 ml, juodas, WMF
19 €
WM651559440
Grietinėlės indas SABLO 150 ml, kreminės spalvos, Blomus BM64116
Ąsotėlis grietinėlei NO.W 100 ml, pilkos glazūros, Revol RV655082
Ąsotėlis grietinėlei NO.W 100 ml, pilkai matinis, REVOL RV655081
Grietinėlės indas PILAR 280 ml, chaki, keraminis, Blomus BM63993
Grietinėlės indas PILAR, 280 ml, kreminis, Blomus
13,77 €
BM63992
Up
More products

Ąsotėlis pienui arba grietinėlė - privaloma arbatos ir kavos mėgėjams

Pieno ąsotėliai ir grietinėlės ąsotėliai - tai maži ąsotėliai, naudojami pienui ar grietinėlei kavai. Dažnai jie būna didesnio rinkinio dalis, įskaitant atitinkamą cukrinė o kartais ir arbatinukas.

Svetainėje Kulina siūlome stilingus grietinėlės ąsočius, pagamintus tokių pripažintų gamintojų kaip Bitz, Blomus arba Stelton.

Grietinėlės istorija

Grietinėlės, dar vadinamos ąsotėlis pienui, istorija siekia XVIII amžių, kai Europoje pradėta plačiau vartoti arbata ir kava. Populiarėjant šiems gėrimams, žmonės pradėjo naudoti pieną ir grietinėlę kaip priedą prie arbatos ir kavos skonio.

Ankstyvieji grietinėlės indeliai buvo paprasti ir praktiški, pagaminti iš keramikos arba porceliano, skirti nedideliam kiekiui pieno arba grietinėlės. Jie dažnai būdavo didesnio arbatos ar kavos servizo, kurį sudarė arbatinukas, cukrinėir kiti priedai, dalis.

Laikui bėgant grietinėlės indai tapo vis sudėtingesni ir dekoratyvesni, su įmantriais raštais ir raštais. Jie buvo gaminami iš įvairių medžiagų, įskaitant sidabrą, stiklą ir kitus metalus, ir dažnai buvo puošiami sudėtingomis rankenomis, snapeliais ir kitais dekoratyviniais elementais.

XIX a. ir XX a. pradžioje grietinėlės ąsočiai tapo vis svarbesniu statuso simboliu, ypač turtinguose namų ūkiuose. Jie dažnai būdavo puošnaus stalo dalis ir buvo gaminami iš geriausių medžiagų, pavyzdžiui, sidabro ir krištolo.

Šiandien grietinėlės ąsočiai tebėra svarbi gerai paruoštos arbatos ar kavos puodelio dalis, be to, jų yra įvairių stilių ir dizaino, tinkančių įvairiems skoniams ir progoms. Šiuolaikiniai grietinėlės indai dažnai gaminami iš stiklo arba keramikos ir yra sukurti taip, kad juos būtų patogu naudoti - paprastų ir praktiškų formų, kuriuos lengva valyti ir pilti.

Kodėl kai kurie žmonės geria arbatą su pienu?

Manoma, kad praktika į arbatą dėti pieno atsirado XVII a. Anglijoje. Tuo metu arbata buvo brangus ir egzotiškas gėrimas, importuojamas iš Kinijos, ir dažnai buvo patiekiama mažuose puodeliuose be pieno ar cukraus.

Tačiau, kai arbata tapo vis labiau prieinama ir įperkama, jos pradėta vartoti didesniais kiekiais, o žmonės ėmė eksperimentuoti su įvairiais arbatos paruošimo ir patiekimo būdais. Vienas iš tokių eksperimentų buvo pieno dėjimas į arbatą, kuris greitai išpopuliarėjo tarp anglų, pradėjusių dėti pieną į arbatą, kad ji būtų skanesnė ir ne tokia karti.

Buvo manoma, kad į arbatą įdėjus pieno ne tik pagerėja jos skonis, bet ir pagerėja sveikata, nes jis neutralizuoja arbatoje esančius taninus, kurie gali būti nepalankūs skrandžiui.

Šiandien pieno į arbatą dedama daugelyje pasaulio šalių, įskaitant Jungtinę Karalystę, Indiją ir daugelį kitų Azijos ir Europos šalių. Tačiau pieno į arbatą gali būti dedama labai įvairiai: vieni žmonės nori jį įpilti prieš arbatą, kiti - po jos. Be to, kai kurios arbatos rūšys, pavyzdžiui, žalioji arbata, paprastai negeriamos su pienu, nes jis gali užgožti subtilų arbatos skonį.

Kokių dar priedų reikia norint patiekti puodelį arbatos?

Norint patiekti puodelį arbatos, reikia kelių būtinų komponentų, pvz:

  • Virdulys: Virduliai, naudojami vandeniui užvirinti, gali būti virykliniai ir elektriniai, pagaminti iš įvairių medžiagų, pvz., plieno, plastiko ar stiklo
  • Arbatinukas: Esminis arbatos virimo ritualo elementas, būtinas, jei mėgstate birią arbatą ir norite išvirti bei patiekti ne tik puodelį arbatos.
  • Puodeliai arba puodeliai: Jie paprastai gaminami iš stiklo, porceliano ar keramikos ir naudojami arbatai ar kavai patiekti.
  • Arbatai patiekti gali prireikti ne tik grietinėlės, bet ir cukrinė bei šaukštelių rinkinio. Jei turite šių reikmenų, galite greitai paruošti ir patiekti puodelį arbatos sau ar svečiams.

Jei norite daugiau sužinoti apie priedus ir arbatos ruošimo ritualus, skaitykite mūsų arbatos ruošimo apsipirkimo vadovą.