baro šaukštai

11 items total

Baro šaukštai - skirti greitai ir lengvai maišyti gėrimus

Kas yra baro šaukštai?

Baro šaukštai - tai šaukštai su ilgomis rankenomis, skirti gėrimams maišyti. Dažnai jie turi susuktą kotą, todėl juos paprasčiau naudoti gėrimams maišyti ir sudėti. Jie yra vidutiniškai apie 30 cm ilgio, kad juos būtų patogu naudoti su ilgomis gėrimų taurėmis ir kokteilių plaktuvais.

Dėl susukto kotelio barmenams taip pat lengva pasiekti aukštų stiklinių ar kokteilių dugną ir išmatuoti nedidelius ingredientų kiekius, pavyzdžiui, lašelius karčiosios rūgšties.

Priešingame baro šaukštų rankenos gale dažnai matomas plokščias diskas, kuris gali būti naudojamas vaisiams ar cukraus kubeliams maišyti.

Kokios yra kokteilių maišymo šaukštų rūšys?

Parduotuvėje Kulina turime įvairių baro šaukštų iš tokių gerai žinomų gamintojų kaip Alessi ir House Doctor. Toliau išvardyti keli skirtingi baro šaukštas tipai:

  • Baro šaukštas su susukta rankena: Populiariausias baro šaukštasstilius - su susukta rankena ir ilgu, plonu kotu.
  • Ašarėlės formos baro šaukštas: Šio stiliaus baro šaukštas dėl ašaros formos galvutės tinka sluoksniuotiems kokteiliams patiekti.
  • "Muddler Bar Spoon" šaukštas: Šio tipo baro šaukštas viename gale yra purkštukas, kurį galima naudoti žolelėms, vaisiams ir kitiems daiktams sutrinti.
  • "Trident Bar Spoon" šaukštas: Šis baro šaukštas turi tris dantelius, kuriais galima efektyviau maišyti kokteilius.

Kodėl vienus kokteilius reikia maišyti, o kitus purtyti?

Kokteilio kratymo ar maišymo būdas gali turėti didelę įtaką galutiniam kokteilio skoniui ir tekstūrai. Paprastai kokteiliai, kurių sudėtyje yra drumstų ar klampių ingredientų, pavyzdžiui, vaisių sulčių, grietinėlės ar kiaušinių baltymų, paprastai purtomi. Šių ingredientų kratymas naudojant kokteilių plaktuvas sukuriamas putotas, gerai išmaišytas lengvesnės tekstūros gėrimas.

Kita vertus, kokteiliai, kurių sudėtyje yra skaidraus, stipraus alkoholio ir likerių, pavyzdžiui, Martini ar Manheteno, paprastai maišomi. Švelniai maišydami baro šaukštas, sumaišykite ingredientus, per daug neskieskite gėrimo ir sukurkite švelnų ir subalansuotą kokteilį.

Be to, kokteilio kratymas ar maišymas gali priklausyti ir nuo pageidaujamos gėrimo temperatūros bei praskiedimo. Sukratant kokteilį paprastai gėrimas būna šaltesnis ir labiau praskiestas nei maišant, todėl kokteilis gali būti stipresnis ir mažiau praskiestas.

Galiausiai sprendimas kokteilį suplakti ar maišyti priklauso nuo recepto ir pageidaujamo galutinio gėrimo skonio bei tekstūros.

Be maišymo šaukšto, jums gali prireikti ir kitų barmeno įrankių, todėl būtinai peržiūrėkite mūsų žigerių, barmenų rinkinių ir kitų barmeno įrankių kolekcijas.

Jei mėgstate prabangius kokteilius arba ieškote elegantiškos dovanos, taip pat turėtumėte peržiūrėti mūsų kokteilių taurių ir ilgų gėrimų taurių kolekcijas, kad galėtumėte mėgautis stilingais gėrimais.